• zima_1.jpg
  • zima_2.jpg
  • zima_3.jpg
  • zima_4.jpg
  • zima_foto.jpg
  • zimni_hory1.jpg
  • zimni_jablko.jpg

Co je za námi

Celonárodní čtení Bible 2016

Již poosmé v ČR a počtvrté v Jablonci nad Nisou chystají křesťané akci s názvem Celonárodní čtení Bible. Jedná se o projekt, který vznikl při příležitosti vydání nového překladu Bible, tzv. Bible pro 21. století – Bible 21.
V předvelikonočním období se na mnoha místech scházejí lidé, aby si připomněli křesťanský smysl Velikonoc a představili Bibli jako bestseller, který v sobě po generace nese kulturní i duchovní dědictví.

 

V Jablonci nad Nisou se na přípravě akce kromě KSDZ podílejí i křesťané z Ochranovského sboru Jednoty bratrské, Českobratrské církve evangelické, Československé církve husitské, Církve adventistů sedmého dne, Starokatolické církve a Římskokatolické církve.

V programu vystoupí pěvecký sbor dětí ze ZŠ Ant. Bratršovského a zazní dramatizované čtení velikonočního příběhu z Lukášova evangelia v podání dětí z literárně-dramatického oboru jablonecké ZUŠ pod vedením Mgr. Lenky Hallerové Markové.

 

Plánovaný program akce:

14-14,30 velikonoční čtení z Janova evangelia

14,30-15 čtení z knih Genesis a Exodus

15-15,30 velikonoční čtení z Markova evangelia

15,30-16 čtení z knih Izajáš, Ezdráš, Jonáš a Deuteronomium

16-16,30 velikonoční čtení z Matoušova evangelia

16,30-17 vystoupení pěveckého sboru ZŠ Ant. Bratršovského

17-17,30 dramatizované velikonoční čtení z Lukášova evangelia v provedení dětí z lit.-dram. oboru ZUŠ Jablonec

17,30-18 čtení z knih Římanům, 1. Korintským, 1. Janův a Zjevení     

 

Těší nás, že se prvním předčítajícím po zahájení akce ve 14 hodin stane pan primátor Ing. Petr Beitl, který převzal záštitu nad projektem Celonárodní čtení Bible v Jablonci nad Nisou.