• jarni.jpg
  • jnc.jpg
  • unor.jpg
  • unor2.jpg
  • zima_4.jpg

Co je za námi

Big Walks for Toby - Pochod pro Tobíka - Bramberk 9. 10. 2021

Kdo je Tobík?
Tobík je normální 6letý kluk z Jablonce, který rád sportuje, blbne se svými dvěma staršími sourozenci a o všechno se zajímá.

Co se mu stalo?
Na konci zimy byl takový unavený... Kdo by taky po zimě nebyl. Ale nelepšilo se to, a tak ho maminka vzala k paní doktorce. Prohlídka, odběry krve a najednou zpráva jak z jiného světa: diagnóza akutní lymfoblastická leukémie.

Co se změnilo?
Najednou se změnilo všechno. Tobík s maminkou nastoupil do FN Motol na vyšetření a zahájení léčby. Kapačky, chemoterapie, cesty do Motola a zpátky domů někdy denně, někdy obden, občas pauza, změna stravy, odříznutí od kontaktů... a hlavně se nikde nenakazit!
V září nastoupil Tobík do 1. třídy. Ukázal se tam první tři dny a pak zase podstoupil další kolo léčby. Teď prodělává velmi náročnou fázi léčby, kombinaci léčby kortikoidy a chemoterapie. Moc nejí, je oteklý, neslouží mu nohy, protože jeho nervová soustava nepracuje úplně spolehlivě. Samozřejmě nechodí do školy ani do žádných kroužků, to by opravdu nešlo. Jeho maminka i babička mu věnují maximální péči a vyhlížejí zlepšení stavu.

Proč Pochod pro Tobíka?
Dokud byl Tobík zdravý, pracovala jeho maminka v nadnárodní firmě. Její kolegyni z Anglie napadlo, že by bylo prima uspořádat pro Tobíka nějakou akci solidarity, aby Tobík věděl, že na něho a jeho rodinu lidé myslí. Tak vznikla myšlenka výletů - pochodů, které by se mohly konat všudě tam, kde má rodina nějaké přátele. Big Walks for Toby byl naplánován na sobotu 9. 10. 2021.

Big Walks for Toby 

V sobotu 9. 10. se opravdu uskutečnilo několik pochodů - v Londýně, v Barceloně, v Berlíně... a taky tady u nás v Jablonci.

Pochod pro Tobíka - přípravy
Organizace Pochodu pro Tobíka se rozběhla začátkem září - výběr tras, zjišťování dopravy, vymýšlení zastavení, příprava informačních letáků, výroba transparentů, osobní zvaní... Naneštěstí se vloudila chybička. No, chybička... Chyba přímo fatální. Nikdo z organizátorů neověřil, jestli se v plánovaném termínu nekoná nějaká větší akce v Bedřichově. Informace o konání velkého cyklistického závodu s plánovanou účastí 3500 závodníků se k nim dostala 40 hodin před avizovaným začátkem akce. Proto na poslední chvíli došlo ke změně trasy při zachování termínu a ke změně termínu při zachování trasy. Naštěstí tamtamy (maily, whatsappy...) zafungovaly docela dobře, a tak se v sobotu 9. 10. 2021 mohl uskutečnit ...

Pochod pro Tobíka 9. 10. - Bramberk
Na místo srazu u jabloneckého Kauflandu ve Mšeně dorazilo přes 30 lidí, 1 pes a 1 kočárek. Ten kočárek byl připravený pro Tobíka! Pochod zahájila Tobíkova maminka, nechyběla ani jeho sestra a děda. Všichni účastníci vyrazili, nechali se fotit, vymysleli básničku, natáčeli videa. V polovině cesty, na rozhledně Bramberk, si udělali občerstvovací pauzu. Zpátky do Jablonce dorazili asi po pěti hodinách.
Sobotní den přinesl vskutku požehnané slunečné počasí pro radost a dobrou náladu těm, kdo se nezalekli změny trasy a vyrazili podpořit Tobíka - tím, že prošli trasu, i tím, že plnili různé úkoly. Z fotek a videí bude poskládané speciální video pro Tobíka. Všem účastníkům děkujeme.

Pochod pro Tobíka 23. 10. - Bedřichov

Ačkoli teploměr na budově u bedřichovského parkoviště ukazoval pouhé čtyři stupně, sešlo se 20 účastníků, aby svým pochodem podpořili Tobíka. Stejně jako při cestě na Bramberk i tady se natáčela videa a pořizovaly různé fotky, ze kterých vznikl krátký "film" s povzbuzením pro Tobíka.